Ważna ważka - czyli co symbolizuje Odonata

Ważki większość swojego życia spędzają w formie poczwarki. Czas kiedy latają stanowi tylko ułamek ich życia. Forma dojrzała jest symbolem życia w jego pełni, pełnej realizacji swojego potencjału, naszego nadrzędnego celu w życiu na wielu poziomach: czy to rozwoju indywidulanego, naszego miejsca w planie kosmicznym, czy jako części społeczności.

ważka na lotosie symbol znaczenie pełnia życiaUważność - droga ważki


Spojrzenie na własne życie, jak na zycie ważki sprawia, że chcemy wykorzystać każdą chwilę. Nasze życie w perspektywie kosmosu jest tak samo krótkie jak życie tego wyjątkowego owada. Ważka uczy nas docenienia tego, co jest nam dane tutaj w tym momencie. Może stac się dla nas idelaną nauczycielką uważności, przeżywania każdej chwili tak jakby by była jedną szansą na milion - bo w gruncie rzeczy tak właśnie jest!

niebieska ważka chwila zycie wykorzystanie potencjału symbolika znaczenie

Ukryty talent - jak go odnaleźć


Opalizujące skrzydła wazki symbolizują nasze ukryte talenty, które dostrzegamy dopiero, gdy spojrzymy na siebie pod odpowiednim katem, stając w odpowiednim świetle. To piekne metafora, bo pokazuje, że talenty często mamy już od dawna, tylko od nas zależy, czy będziemy odpowiednio konsekwentnie starali się je dostrzec i rozwinąć.

Przepoczwarzenie się, czyli transformacja


Ważka jest też symbolem transformacji - gdy pojawia się w naszym życiu, to znak, że jesteśmy gotowi do stania się sobą, do przybrania idealnej dla nas formy, w której będziemy wykorzystywać cały nasz potencjał. Ważka to wołanie z zewnątrz do przebudzenia, zmiany i nowego początku.

ważka na trawce rysunek znaczenie poczwarka symbol znak amulet

Ruchem ważki - spryt i elastyczność


Ważki mają bardzo zwinny sposób poruszania się, są w stanie w ułamku sekundy zmienić kierunek swojego lotu, robić uniki. Na polu symboliczny odpowiada to naszej elastyczności w działaniu, umiejętnosci szybkiego reagowania na warunki zewnętrzne. Ważka jako zwierzę totemiczne uczy nas większej adaptacji do warunków zewnętrznych. Szczególnie ważna dla osób, które z lękiem podchodzą do każdej zmiany. Dla ważki zmiany to nic wielkiego. :)

Kup bransoletkę z ważką tutaj


Po angielsku ważka to dragonfly - czyli smok mucha. To pieknie pokazuje, ze w elastyczności i zwinności tego owada, często ukryta jest zupełnie nieoczekiwana wielka moc.0 komentarze:

Prześlij komentarz