Kamień księżycowy - oswaja z tym, co ukryte

Kamień księżycowy to jeden z bardziej fascynujących kamieni ze względu na specyficzny blask, który daje. Wpatrywanie się w niego potrafi hipnotyzować i samo stać się dla nas najprostszą medytacją. Kamień księżycowy wskazuje nam drogę do wszystkiego, co wyparte i oswaja nas ze wszystkim, czego się boimy tak bardzo, że udajemy, że tego nie ma.

Specyficzna cecha kamienia księżycowego

Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu zjawisku świetlnemu zwanym adularyzacją, występującym na wygładzonej, okrągławej powierzchni kamienia w postaci niebiesko połyskującego pasemka, które przesuwa się przy poruszaniu kamieniem.
Sprawia to wrażenie perłowej poświaty, po której możemy rozpoznać kamień księzycowy niezależnie od koloru, w jakim występuje.Luna - czyli powiązania księżyca z kobietami


Luna - czyli księżyc w większości języków jest rodzaju żeńskiego. U nas ten aspekt nie jest taki oczywisty, bo księżyc jest męski, a do tego Słońce jest rodzaju nijakiego. Niemniej często w wierzeniach przypisuje się księżyc właśnie energii kobiecej.
Idelanie sprawdzi sie więc, gdy potrzebujemy odnaleźć kontakt ze źródłem kobiecości w nas samych, wysłuchać kołysanki śpiewanej nam przez Matkę Ziemię lub po prostu pogodzić się z własną siostrą. Kamień księżycowy pomoże odnaleźć nam odpowiedź na pytanie: co to dla mnie znaczy być kobietą. Mężczyznom naomiast pomoże oswoić się z energią kobiecą w nich samych (niezależnie od naszej płci biologicznej każdy z nas jest mieszanką dwóch energii i nadmiar jednej i niedobór drugiej wcale nie jest wskazany).
Poleca się go w trakcie dojrzewania i menopauzy, w trakcie połogu i mentruacji - wszędzie tam, gdzie kobiecość w nas znajduje się w trakcie przejścia.

Kamień Księżycowy- wewnętrzny głos intuicji


Tak jak światło w specyficzny sposób zamknięte jest w kamieniu księżycowym, tak my także mamy w sobie głos, który pozwala nam odnaleźć naszą ścieżkę, który chroni nas przed złymi decyzjami lub po prostu wskazuje nam drogę do znalexienia pasji w życiu. To wszystko może być sprawą intuicji. Kamień księżycowy pomoże nam usłyszeć głoś intuicji i odróżnić go on innych głosów - wewnętrznego krytyka, czy oczekiwań społecznych.

Kamień księżycowy a podświadomość


Kamień księżycowy jest symbolem wszystkiego co ukryte. W specyficzny sposób ukrywa w sobie światło, filtrując je poprzez swoją perłową zasłonę. Łączy nas z tym  co mroczne, ciemne i pomaga wyciągnąć to na wierzch. Dzięki niemu możemy mieć łatwiejszy dostęp do naszej podświadomości, co może zaowocować wartościowymi snami, pracować nad świadomym śnieniem itd. To ważne też dla artystów, u których podświadomość jest istotna w akcie twórczym (można więc zaryzykować stwierdzenie, że prawie dla wszystkich).
Praca z kamieniem księżycowym pomoże nam zrozumieć i dzięki temu przezwyciężyć lęki i obawy, którymi się kierujemy w życiu - czasem nawet o tym nie wiedząc.

Emocje i kamień księżycowy


No skoro kobiecość to i emocje, chociaż pamiętać trzeba, że wszyscy ludzie mają takie same emocje, natomiast kulturowo uczymy się je różnie wyrażać.
Kamień księżycowy mozna łączyć z kwarcem różówym, żeby pracować nad miłością własną. Ten duet szczególnie będzie ważny dla osób, które były wykorzystywane na tle emocjonalnym i seksualnym.

Kamień księżycowy uczy nas obserwować emocje, nazywać je i dzięki temu uczy nas je kontrolować - nie poprzez wypieranie, tylko zatrzymywanie, rozumienie i szukanie ich ujścia w zdrowy dla siebie i otoczenia sposób.

Jak dbać o kamień księżycowy?


Kamień księzycowy lubi być rozładowywany przy malejącym księżycu, a ładowany przy rosnącym - oczywiście najsilniej w czasie pełni.

Gdzie wydobywa się kamień księżycowy?


Birma, Sri Lanka, USA, Indie, Madagaskar, Mjanma, Brazylia, Tanzania, Australia, Rosja, ale również niedaleko od nas w Austrii. Co ciekawe w Polsce można spotkać sporadycznie i jedynie w okolicach Jeleniej Góry.

0 komentarze:

Prześlij komentarz