Chryzokola - Matka Ziemia widziana z kosmosu

Chryzokola ma bardzo sepcyficzny zielono-niebieski kolor. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest niemożliwe, żeby to był kamień naturalny, a jednak jest naturalny. ;) Często jest mylona z turkusem. Przybliżymy Wam dzisiaj ten mocno działający i piękny kamień.
Chryzokola pomaga sie dogadać


Jest to genialny kamień, dla osób które maja problemy z chakrą gardła, a co za tym idzie swobodną ekpresją mysli, uczuć, swojego ja, ale również przemówieniami i komunikowaniem się w językach obcych. Jak już jesteśmy przy językach obcych, to często jest polecana parom, które nie potrafią się dogadać, w trakcie mediacji rodzinnych, czy po prostu, gdy nasz związek przechodzi pewien kryzys i warto byłoby sobie jasno pewne sprawy naświetlić. Idelanie jest ją nosić jako naszyjnik czy zawieszkę na szyi.
Chryzokola uczy nas również, że słowa tworzą naszą rzeczywistość - szczególnie emocjonalną. Pozawala przeformułować negatywne myśli, które jak kaseta bez naszej wiedzy odtwarzają się w naszych głowach, w myśli wspierające. Jest to jednak trudny proces, bo zakłada najpierw uświadomienie ich sobie, a potem żmudne zastępowanie zdań negatywnych, pozytywnymi. Np. gdy zaobserwujesz, że w Twojej głowie w sytuacjach stresowych słyszysz zdanie "Nic nie potrafisz", "Nigdy Ci się nie uda", staraj się zamienić je na "Udało mi się w takiej i takiej sytuacji (tu wstaw przykłady sytuacji, w których ci sie udało - i nie, to nie jest tak, że wtedy kiedy ci się udaje, to po prostu masz farta ;) ). Ważne, żeby nie przeginać. Wystarczy, że negatywne słowa przeginają. ;) Staraj się nie używać słów "zawsze", "nigdy" - skup się na konkretnych sytuacjach.

Chryzokola i żywioł wody


Wyobraź sobiekaraibskie plaże skąpane słońcem - tak właśnie wygląda chryzokola! Jest to woda, która oczyszcza, która robi w naszym życiu miejsce na miłość i pozytywna energię, na właściwego partnera, a może nową przygodę, czy hobby. Chryzokola relaksuje nas właśnie w taki sposób jak wylegiwanie się na plaży. Daje zastrzyk pozytywnej energii.

Chryzokola to kamień nowych początków


To uczucie, kiedy wracamy po wakacjach i mamy masę planów na przyszłość. Chryzokola inspiruje nas do podjęcia nowych wyzwań, do zmian na lepsze. Mamy pozytywne nastawienie do transformacji, wchodzimy w nią z optymizmem i bez lęku.
Pomaga oczyścić umysł z myśli, by wejść w stan medytacji. Dzięki niej proces będzie bardziej skuteczny, a w miejsce, które do tej pory zajmowały mysli, wypełnią zupełnie nowe doznania.

Chryzokola - Matka Ziemia widziana z kosmosu


Ufomowana sferycznie chryzokola wygląda jak Ziemia z kosmosu. Jest związana z bóstwem Matki Ziemii i kobiecą-matczyną energią. Jest w niej właśnie ten płodny aspekt nowych początków, tworzenia nowego życia.
Chryzokola wzmocni żeński głos w nas - niezależnie od tego, czy jesteśmy mężczyznami, czy kobietami - każdy z nas w sobie energię zarówno kobiecą, jak i żeńską.
Żeby poczuć kontakt z boginią Matką Ziemią spróbuj poniżeszej medytacji.

Chryzokola: medytacja Matki Ziemii


  • Oczyść przestrzeń do medytacji z niepotrzebnych przedmiotów
  • Zapal kadzidło, kominek aromaterapeutyczny czy świeczkę - cokolwiek co jest Twoim rytuałem spokoju i odcinania od spraw bieżących
  • Usiądź, trzymają chryzokolę w ręku. Dotykaj jej gładkiej powierzchni i na początku staraj się oczywiścic umysł z myśli. One oczywiście będą się pojawiać. Nie krytykuje się za to. Gdy jakaś mysl lub emocja się pojawi obejrzyj ją, a potem zwyczajnie pozwól jej płynąc dalej bez oceniania.
  • Gdy Twój umysł będzie już spokojny wyobraż sobie siebię w obecnym wieku jako połączonego z chryzokolą pępowiną, a potem zacznij cofać wskazówki zegara i kartki w kalendarzu, obserwuj siebie w czasie ważnych momentów w Twoim zyciu i patrz jak odpływają w nieznaną przyszłość, a Ty cofasz się dalej, do narodzin, potem do życia płodowego, a potem znikasz, a twoja jaźń łączy sie z całym światem i natura. To Ziemia jest tym, czym jesteś, niezależnie od tego, czy żyjesz, czy jeszcze się nie urodziłem, czy właśnie umarłeś - jesteś częścią kosmosu. Pozostań w tej energi tak długo, jak tego potrzebujesz.


0 komentarze:

Prześlij komentarz