Kamień słoneczny - promień światła, który pomoże w walce z depresją

Kamień słoneczny pomaga przetrwać zimę - w sensie symbolicznym i nie tylko. To jeden z tych kamieni, które pomoga nam walczyć z depresją, smutkiem i zmęczeniem. Jest to kamień, który zaprasza do naszego życia światło, a razem z nim inspirację - do tworzenia lub działania. Harmonizuje również energie w naszym ciele. Więc jeżeli cieżko Wam ruszyć z miejsca, to kamień słoneczny może okazać się Waszym sprzymierzeńcem!Żywioł: ogień
Znak zodiaku: Lew
Ciało niebieskie: Słońce
Czakra: splotu słoncecznego
Energia: ochronna
Metal z którym się dogaduje: złoto

Kamień słoneczny - energia słońca w kamieniu


Kamień wystęuję w odcieniach pomarańczowo-żółtych. Jest silnie związany jest z czakrą splotu słonecznego. Jest zamkniętym promniem światła zamkniętym w kamieniu, dlatego może być naszym akumulatorem z dodatkową energią w czasie zmęczenia, wyczerpania lub choroby. Wzmacnia energię w naszym ciele i działa ochronnie.

Łączy nas ze światłem i pomaga wykorzystać jego energię do naszego wewnętrznego rozwoju. Jak rosliny - zaczynam się rozwijącc i kwitnąć. :)


Rozświetla mroki depresji


Przynosi nadzieję, inspirację, daje kopa do działania. Pomaga nam uwierzyć w naszą siłę sprawczą i ruszyć z miejsca. Dlatego tak ważna jest praca z tym kamieniem w trakcie walki z depresją. Dodatkowo wzmacnia nasze ciało i sprawia, że podnosi się poziom energetyczny.
Sprawia, że nasze prawdziwe ja może świecić swoim własnym blaskiem. Przynosi radość i dobry nastrój. Wzmacnia optymizm  - dzięki niej przestajemy interepretować wszystko w kategoriach straty i porażki.

Najlepiej pracowac z nią przy świetle słońca. I tak też ją naładowywać. Szczególnie, gdy zauważymy, że traci blask. To jeden z tych kamieni, który potrafi wiele dla nas oddać, więc trzeba o niego dbać!


Pozwala odciąć się od negatywnych doświadczeń


Pomaga nam przeciąć więzi z przykrymi doświadczeniami z przeszłości, które nie pozwalają nam się rozwijać. Dzięki niej łatwiej odetniemy się od toksycznych relacji. Buduje naszą niezależność. Pomaga nam radzić sobie samodzielnie w życiu w wielu aspektach, co pomaga nam stanąć na nogach i żyć po swojemu.
Oddala poczucie bycia porzuconym lub dyskryminowanym.


Wznosi doznania seksualne na wyższy poziom


Promień światła zamknięty w kamieniu słonecznym (dlatego tak pięknie nam świeci) kojarzony jest z ogniem (jak słońce!), dlatego używany jest w rytuałach miłosnych. Przebudza naszą uśpiona energię seksualną i sprawia, ze mamy ochotę na więcej. Jeżeli jest to sfera, którą właśnie rozwijasz (a warto!), to polecam.
Jest to kamień związany mocno ze zmysłowością. Jeżeli chcesz przenieść swoje orgazmy na wyższy poziom, to wiesz już po jaki kamień sięgnąć. ;)


Poszerza naszą świadomość psychiczną. Polecany jest kobietom, które oswajają/poznają/odkrywają męską część swojej osobowości (tę energię, którą w psychologii jungowskiej nazywamy animusem).

Kamień słoneczny to jest ta energia, które bardzo nam brakuje na przednówku! Warto się w nią zaopatrzyć również, żeby przetrwać zimę! Szczególnie w Polsce! Najlepiej naładować ją jak najlepszymi energiami wiosny i lata!


Źródła:
https://lapisexcelis.blogspot.com/2013/12/piedra-de-sol.html
https://piedrasygemas.wordpress.com/category/9-diccionario-de-piedras/piedra-de-sol/

0 komentarze:

Prześlij komentarz