Agat - odkryj swój ukryty talent

Agaty przybierają wiele różnych form i potrafią mienić się wieloma cudownymi kolorami. Są jednym z tych kamieni, od których warto zacząć przygodę z pracą z kamieniami. Otwierają nas na nowe wymiary doświadczenia, pokazują nasze ukryte talenty i pozwalają więcej rozumieć ze świata. Oczyszczają nas ze złych nawyków myślowych i pozwalają nam otworzyć się na najbardziej wartościową pracę nad swoimi emocjami i rozwojem duchowym.

agaty zbiór właściwości znaczenie jak działają jak pracować z kamieniami


Znak zodiaku: Byk, Rak, Waga, Lew, Wodnik, Ryby, Baran
Czakra: podstawy
Żywioł: ziemia i ogień
Energia: oczyszczająca
Budowa i rodzaje Agatu


fioletowy różowy agat  agaty zbiór właściwości znaczenie jak działają jak pracować z kamieniami
Agat – półszlachetny minerał, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiaj Dirillo) w południowej Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywano go już w starożytności.

Agaty powstają w geodach. Zbudowane są z wielu różnokolorowych, naprzemianległych, (najczęściej bladych) warstw.

Istnieje wiele równych rodzajów agatu - ognisty (pisałam o nim tu), dendrytowy, forteczny, mszysty, krajobrazowy (pejzażowy, obrazkowy), muszkowy, oczkowy, ect

Agat - pierwszy krok w pracy z kryształami


Agat poszerza nam pole widzenia, pokazując że swiat nie jest tylko dwuwymiarowy. Traktuje sie go jako bramę do pracy z kryształami. Idealny dla początkujących, ale nie tylko. Pokazuje nam części naszej świadomości, których nie byliśmy świadomi - ukryte talenty, specyficzne zdolności.
Zawiera w sobie energię wulkanów, które brały udział w jej powstaniu. Wyciąga na powierzchnię nasz ukryty potencjał.

Róznorodność kolorystyczna agatu obrazuje różne poziomy naszej rzeczywistości oraz nas samych (w aspekcie emocjonalnym, duchowym i intelektualnym).

niebieski agat agaty jak działają jaki mają wpływ litoterapia praca z kryształami wulkaniczne


Wsparcie w konfrontacji z nowymi wyzwaniami


Agat daje spokój i niezbędną odwagę do konfrontacji z nowymi sytuacjami i wyzwaniami, przed którymi stawia nas życie. Stabilizuje i harmonizuje energie tam, gdzie powinnismy zachować zimną krew, ale równocześnie daje wsparcie i motywację w sytuacjach, które wymagają od nas działania (często gdy trudno nam jest zrobić pierwszy krok).

Pomaga nam zaakceptować zmiany, które pojawiają się w naszym życiu. "Dociąża" nasze wewnętrzne poczucie samego siebie, byśmy nie dali się nieść zewnętrznym okolicznościom. :)

Kamień nauki - przybranie innego punktu widzenia


W Aleppo pozyskiwano agaty, które przez formę, którą przybierały, przypominały oczy ze źrenicami. Często używano ich do rzeźb bogów, wkładając im je jako oczy. Stąd pewnie powiązanie tych kamieni z symboliką wiedzy - pozwalały widziec więcej , otwierały oczy na inne swiaty, koncepcje, wymiary; pokazywały inny punkt widzenia.

Niektóre odmiany - jak agat dendrytowy - przypominają inne częsci ciała człowieka, które moga kojarzyć się z wiedzą, a mianowicie komórki mózgowe (dendryt - przełużenie ciała komórki nerwowej i jej połączenie z kolejnymi - im ich więcej, tym mózg sprawniejszy).

zółty agat druza kryształy leczenie terapia kamieniami naturalnymi energia kamieni moc kryształów

Działanie oczyszczające


Agata bardzo silnie oszczyszcza nas ze złych emocji, wdrukowanych nam negatywnych sposobów myślenia, pomaga nam poradzić sobie z żalem i gniewem, które towarzysza nam po złych doświadczeniach. Oddala gniew i frustrację.


Agat w domuDruzy Agatu dobrze umieścić w domu. Oczyszczają ze złych energii, wnoszą spokój i pozytywny nastrój. Lepiej się czujemy w pomieszczeniach, w których mogą swobodnie działać.

Występowanie


Miejsca występowania: Brazylia, Urugwaj, Indie, Republika Malgaska, Rosja, USA, Namibia, Czechy

Polska – największe i najbogatsze wystąpienia agatów są na Dolnym Śląsku, na Pogórzu Kaczawskim i Izerskim (niecka północnosudecka) i w Górach Kamiennych (niecka śródsudecka), przede wszystkim koło miejscowości Nowy Kościół i Płóczki Górne (zob. agaty z Płóczek Górnych. Pomniejsze ilości są także w okolicach Tłumaczowa i Kamiennej Góry oraz w regionie Przeździedza – Wleń. Występują również w okolicach Krzeszowic (Rudno i Regulice) w Małopolsce. W Dąbrowie Tarnowskiej znajduje się Muzeum Agatów (powstałe 12.11.2005), prezentujące ekspozycje agatów z Płóczek Górnych oraz z okolic Krakowa.

Agaty muzeum agatu Polska występowanie kamienie

Źródła: http://www.espiritugaia.com/Agata.htm
https://pl.wikipedia.org/wiki/Agat

0 komentarze:

Prześlij komentarz