Marmur - solidna baza i bezpieczeństwo

Marmur (marmurek) jest ceniony w wystroju wnętrz, ale możemy go również spotkać w biżuterii. Jego charakterystyczny rysunek potrafi wyglądać bardzo elegancko, zwłaszcza że występuje w różnych kolorach.

kawa na marmurowym blacie marmur właściwosci marmurekNazwa kamienia pochodzi od greckiego słowa marmaros - który oznacza "skała krystaliczna"lub inaczej "błyszcząca skała". Nazwa więc podkreśla czynnik wyjątkowego lśnienia kamienia. Jako pierwsi wykorzystawali go Grecy, ale równiez Rzymianie mieli wielkie upodobanie w tym kamieniu.

Marmury zbudowane z dolomitów służą do produkcji tabletek magnezu - także możliwe, że często je spożywamy!

jaskinia w marmurze marmurek własciwosci działanie energia wpływ leczniczy magiczne


Marmur kalcytowy oraz marmur dolomitowy to dwie odmiany, które możemy spotkać w naszych polskich Sudetach.

Był szczególnie mocno związany z kultem Afrodyty - wszystkie jej świątynie zbudowane są właśnie z marmuru. Miasto Afrodyzja ( Ἀφροδισιάς) znane było z eksportu marmuru była w całości poświęcone jej kultowi.

Partenon w Atenach zbudowany z białego marmuru pentelickiego, poswięcony Atenie Partenos (dziewicy
Partenon w Atenach zbudowany z białego marmuru pentelickiego, poswięcony Atenie Partenos (dziewicy)


Jest używany w masażach i przy litoterpii - ciepły wprowadza w uczucie błogiego relaksu, zimny pobudza ciała. Często podkreslane jest jego działanie uspokajające. Niektóre żródła wskazują na jego pozytywne działanie w walce z nadmierną potliwością.
Generalnie jest to ciężki kamień, który spowalnia nas swoją energią, ale również dzięki temu zakorzenia nas w naszym realnym świecie.
Podobno dobrze wpływa na gardło - pamiętajmy, że czakra gardła to ta, która łączy czakry wysokie i niskie, dzieki temu pozwala na ekspresję naszych wysokich myśli w świecie realnym (tak, by nas dobrze rozumiano), jak i komunikuje naszemu wyższemy ja nasze podstawowe potrzeby.

marmurowe schody marmur działanie własciwosci moc energia wpływ litoterapia


Często przydatny w medytacji (szczególnie biały marmur), właśnie dla osób, które mają tendencje do tego, by zanadto odlatywać. Marmur sprawi, że medytacja stanie się dla takich osób zdecydowanie bardziej bezpieczna.
Ma działanie ochronne dla osób, które go noszą - również w związku z tym, że stają sie bardziej czujne i zaczynają myśleć bardziej realistycznie, dzięki temu na przykład nie są aż tak podatne na wpływy i manipulację innych osób, przewidzenia czy projekcje.
Polecany był jako amulet żółnierzom i policjantom, czyli takim zawodom, które związane są z dużym zagrożeniem.

Mówi się, że marmur pozwala nam podejść do spraw, których od dawna nie umiemy rozwiązać z nową energią, Czasem pozwala nam na rozwiązanie problemów w sposób kreatywny, którego wcześniej nie bralismy pod uwagę.

0 komentarze:

Prześlij komentarz