Agat Ognisty - potencjał ognia ukryty w ziemii

Z czego składa się Agat Ognisty?


Agat ognisty – bardzo rzadka odmiana o budowie nerkowatej, nieprzezroczysty, zawierający limonit, chalcedon warstwowy o zbliżonej do opala grze barw (iryzacja), która powstaje wskutek ugięcia i załamania światła na wrostkach żelaza, występuje w Meksyku i USA – Arizona.

Występuje w różnych kolorach - czerwony, pomarańczowy, żółty, a nawet zielony i niebieski.
Agat ognisty - ogień ukryty w Ziemii


Alchemicy uważali, że w agacie ognistym zamknięty jest sam żywioł ognia, który był dla nich niezwykle ważny w procesach alchemicznych.
Jednak na poziomie symboliczny jest on również mocno związany z ziemią, tak jak ogień jest ukryty w jądrze ziemi. Określany jest jako kamień o niskich wibracjach, co związane jest z jego działaniem przynoszącycm spokój, poczucie bezpieczeństwa  - można powiedzieć, że te jego właściwości są uziemieniem dla osób potrzebujących stabilizacji.
Pomaga rozwiązywac problemy i jest wsparciem w sytuacjach kryzysowych.
Na poziomie psychicznym rozpuszcza uczucie strachu i wporowadza spokój.


agat ognisty właściwości wlasciwosci magiczne litoterapia uzdrawianie rozwoj kamienie polszlachetne kryształy

Wewnętrzny ogień jako odbicie abolutnej perfekcji


Wewnętrzny ogień Agatu ognistego symbolizuje absolutną perfekcję. Jest źródłem i celem, do którego dążymy - dzięki temu pozwala nam się skupić na nadrzędnym celu naszego życia i uczy odporności na problemy codziennego życia.

Może funkcjonować jako tarcza ochronna przed różnymi złymi energiami - m.in. negatywnym nastawieniem innych ludzi. Odbija agresję w stronę ludzi, którzy sa jej źródłem.
Jak sama nazwa wskazuje Agat Ognisty jest mocno związany z ogniem. Silnie związany z czakrami podstawy i krzyża (pierwszą i drugą), która odpowiada za naszą energię seksualną. Pubudzą energię dolnych czakr i wpływa na pobudzenie naszej seksualności oraz uzdrowienie blokad z nią związanych.

Agat ognisty w medytacji


W medytacji pozwala rozpuscić napiecia dnia codziennego - wręcz zmiękcza ciała, aby nie przeszkadzało umysłowi w skupieniu sie na introspekcji. Agat ognisty pomaga uzyskać głęboki wgląd w samego siebie. Daje nam lekcję, że tak jak ziemia ukrywa w sobie ogień, tak człowiek skrywa w sobie potencjał. Jednak dzięki tej dwoistosci ziemia-ogień Agat Ognisty bezpiecznie uczy nas docierać do swojego jądra - spokojnie i powoli okiełznując energię wewnętrznego ognia.
Pozwala nam zwlaczyć napięcie zewnątrzne, które uniemożliwiają nam wgląd do siebie samych i pozwala wyciągnąć na wierzch, to co w nas ukryte.
Nie jest to jednak burzliwy proces, jak w przypadku innych kamieni.

Daje nam odwagę do rozwoju wewnętrznego i wstępowania na wyższe stopnie świadomości.

Działanie terapeutyczne

Można jej używac wzdłuż naszych czakr, by je harmonizować. Dodaje energii organizmowi i dzięki temu zwalcza wyczerpanie, bez nadmiernego pobudzienia. Uspokaja w stanach nadpobudliwości.
Wierzy się, że wzmacnia brzuch, system nerwowy, układ krążenia, reguluje układ hormonalny. Ważna w przypadku wzroku - na poziomie psychicznym jest to wgląd wewnetrzny, na poziomie materialnym widzenie w nocy.
Uwalnia nas od nadmiaru ciepła.
Może nas wspierać w walce z uzależnieniami. Wszystkim, czego nadużywamy i nas nadużywa.


Znaki zodiaku

 Rak, Baran, Skorpion

Mitologia


W starożytnej Grecji wierzono, że w każdym kamieniu Agatu Ognistego ukryty jest wewnętrzny Satyr, który rozśmiesza właściciela kamienia i wypełnia jego życie radością, dobrymi żartami i zabawą.


Źródła:
https://conexioncristalina.wordpress.com/2011/11/21/agata-la-piedra-de-los-dones-y-el-astral/
https://anuscajoyas.jimdo.com/piedras/agatas/agata-de-fuego/
https://www.cristalljoia.com/PROPIEDADES-DE-LOS-MINERALES-1/AGATA

0 komentarze:

Prześlij komentarz