Flamingi - co znaczą w naszym życiu i snach

Zawsze bardzo chętnie obserwuję, jakie symbole zaczynają być modne w konkretnym czasie. Samo zjawisko trendu mnie zdumiewa. Bo jak to sie dzieje, że nagle wszyscy chcą mieć ubrania z jakimś wzorkiem, kształtem lub zwierzęciem, czy rośliną. Tam gdzie inni wzruszają ramionami i twierdzą "taka moda", ja lubię pogrzebać głębiej, dlatego właśnie pomysł na napisanie tekstu o flamingach.


Flamingi jako świat emocji

Flamingi przypominają nam, że już czas przypomnieć sobie o własnych emocjach. Jeżeli nie pozwalamy im dochodzić do głosu w czasie codziennego życia, to one niewyrażone, nie pozwalają nam wzrastać i rozwijać się wewnętrznie. Oczywiście mamy w swoim życiu chwile, w których musimy emocje przesunąć na dalszy plan. Flamingi jednak pilnują, żeby to nie trwało za długo. Przychodzą powiedzieć nam, że teraz czas na emocje – i to w nich jest klucz do naszej pomyślności.
I nie chodzi tu nawet o jakieś wielkie traumy – flaming przypomina o tym, że potrzeba zabawy nie jest tylko naszą zachcianką, a jedną z ważnych potrzeb. Także czasem po prostu trzeba wyjść i się trochę posocjalizować, puścić wewnętrzne spięcie (dzięki któremu odnosimy również sukcesy) i dać się ponieść zabawie!

co oznaczają flamingi emocje inteligencja emocjonalna praca w grupie relacje społeczne


Czasem jednak emocje, o których przypomina nam flaming ukryte są dość głęboko, bo zakopywałeś je przez wiele lat. Wtedy czas na większą zmianę i większa pracę niż tylko szalona sobotnia noc. Flaming jest też symbolem wdzięczności za to, co spotykamy tutaj wokół siebie – wdzięczności za ludzi, których znamy, sytuacje, które pomagają nam się doskonalić i przede wszystkim za możliwość życia, którym możemy się cieszyć (a nie tylko nim zamartwiać).

Flamingi to zwierzęta stadne, dlatego są symbolem efektywnej współpracy w grupie i dobrych relacji z ludźmi
Flamingi to zwierzęta stadne, dlatego są symbolem efektywnej współpracy w grupie i dobrych relacji z ludźmiTa wdzięczność przyniesie Ci więc harmonię i radość życia. Jednak flaming to nie jest ekstatyczna radość. Flaming to zdrowy balans i radość życia codziennego.

Flamingi jako zwierzę totemiczne

Flaming jako zwierzę totemiczne oznacza, że wiesz, jak używać swojego serca, umiesz funkcjonować w grupie. Można powiedzieć, że to zwierzę które staje się symbolem inteligencji emocjonalnej – umiesz cieszyć się byciem w grupie, ale nie zatracasz tam własnej tożsamości, priorytetów – nie poddajesz się grupie, ale czerpiesz z niej siłę i poczucie bezpieczeństwa.


flamingi zwierze totemiczne, symbol, co znaczy, gdy się pojawia w snachJako zwierzę totemiczne flaming przypisany jest również osobom, które lubią flirtować i ubierać się w sposób zwracający uwagę. Znają balans pomiędzy życiem na wysokich obrotach, a chwilą oddechu. Są również bardzo dobrymi powiercami spraw sercowych. To ludzie-flamingi wiedzą, co powiedzieć osobie ze złamanym sercem lub nieszczęśliwie zakochanej.
Także podstawowe pojęcia, z którymi łączymy flaminga to emocje, harmonia, działanie zespołowe, relacje społeczne, wybaczenie.

Kup bransoletkę z flamingiem tutaj

Flaming w snach

Flaming pojawiający się w Twoim śnie może oznaczać dobrą współpracę, odnalezienie się w grupie, potrzebne wsparcie w tej sferze. Może tez oznaczać nowe okoliczności, w których się znajdziesz i będziesz mieć szansę się rozwinąć.


Może też znaczyć, że nadszedł najlepszy moment, żeby przestać robić rzeczy, które nie sprawiają Ci przyjemności. Czasem warto się przemęczyć, ale dobrze też wiedzieć, kiedy odpuścić i zacząć szukać nowych możliwości. Flamingi w snach to też dobra wróżba na przyszłość – nowe sytuacje mają dużą szansę zakończyć się sukcesem.
W negatywnym kontekście może również oznaczać, że za bardzo skupiać się na swoim zewnętrznym wyglądzie i przez to zaniedbujesz akceptującą miłość do siebie samego, a ten brak nie pozwala Ci poradzić sobie ze swoimi problemami i pójść dalej.


A post shared by Kalemlik.com (@kalemlikcom) on


Ciekawostki o flamingach

Flamingi znane są przede wszystkim ze swojego specyficznego koloru, który w niektórych językach nawet bierze od niego nazwę.

Flamingi są narodowym symbolem Wysp Bahama - to kolejny powód, żeby tam się wybrać. Mają je nawet w swoim godle.

wyspy Bahama logo godło symbol narodowy flaming


W niektórych kulturach wierzono, że tłuszcz flamingów leczy z wielu chorób.

W „Alicji w Krainie Czarów” grano flamingami w krykieta.


Flamingi znane są ze stania na jednej nodze. Istnieją teorie, że wpływa to na ich procesy termoregulacyjne, jednak tak naprawdę nie stwierdzono, czemu ma to służyć.

Flamingi w innych kulturach

W kulturze Egiptu flaming był bardzo ważnym symbolem. Reprezentował on Boga Ra, który był bogiem słońca.

W kulturze Peru był świętym zwierzęciem. Uważany był za kogoś, kto ratuje zwierzęta, z uwagi na jego sprawność w radzeniu sobie zarówno na ziemi, jak i w locie. Legenda głosiła, że flamingi, to ludzie przemienieni w te zwierzęta, cechujący się wyjątkowymi umiejętnościami.

Kwiat flaminga - Anturium

Anturium nazywane też kwiat flaminga, kitnia. Najczęściej u nas spotykane gatunki to:

 1. Anthurium andreanum (Anturium Andreego)
2. Anthurium scherzerianum (Anturium Scherzera)


Dość często można znaleźć je w kwiaciarniach i supermarketach, choć chyba częstsza jest jego czerwona odmiana.


Źródła:
https://www.spirit-animals.com/flamingo/

http://www.flamingos-world.com/flamingos-in-culture/

0 komentarze:

Prześlij komentarz