Sprawdź, czy jesteś ekstrawertycznym introwertykiem

Ciągle słyszysz, jaki jesteś przebojowy i imprezowy, a tak naprawdę masz ochotę przesiedzieć życie pod kocem? Gdy inni mówią o Tobie, kompletnie nie utożsamiasz się z ich opisem? Może tak jak ty jesteś ofiarą stereotypu, że ludzie dzielą się na introwertyków i ekstrawertyków. Świat jednak nie jest czarno-biały. Sprawdź,czy nie jesteś jednym z nas! ;)1. Świetnie dogadujesz się z ludźmi...


Nie masz problemów z dogadywaniem się z ludźmi, dobrze funkcjonujesz w grupie, umiesz opowiadać dowcipy. Ba nawet umiesz świetnie ukierować energię zespołu na działanie.

2. ...aż do momentu, kiedy już nie dajesz rady


Ekstrawertyczni introwertycy płynął na fali relacji międzyludzkich, mogą być przez wiele godzin nieskończonym wulkanem energii, aż osiągają pewną granicę, po której przekroczeniu czują się kompletnie wyczerpani.

Jeżeli więc po zwykłych spotkaniach z ludźmi zamiast zrelaksowany, czujesz się kompletnie wypalony, to jedna z oznak, że jesteś ekstrawertycznym introwertykiem.


3. Zdecydowanie wolisz rozmowy we dwoje


W przeciwieństwie do introwertyków świetnie współpracujesz w grupie, potrafisz być gwiazdą na imprezie, ale kompletnie nie radzisz sobie ze small talkami. Tego typu rozmowy powodują u Ciebie atak paniki. Rozumiesz, że w ten sposób normalni ludzie nawiązują zwykłe relacje, ale kompletnie tego nie czujesz.

Natomiast jesteś świetny w intymnych, szczerych i głębokich rozmowach face2face - nie ważne, czy przeprowadzasz je z dobrym przyjacielem, czy z nowopoznaną osobą - osiągacie wyjątkowy poziom szczerości.

4. Przed spotkaniem z ludźmi odczuwasz niepokój


Lubisz imprezy, chcesz z nimi się bawić, ale na kilka godzin przed wyjściem masz ochotę zadzwonić i powiedzieć, że właśnie zalało Ci mieszkanie.

5. Uwielbiasz być sam


I nie rozumiesz ludzi, którzy potrzebują ciągle kimś się otaczać. Nie ma dla Ciebie lepiej spędzonego wieczoru niż ten z książką.

6. Ale nie udaje ci się uniknąć samotności

Często nie udaje Ci się zachować tej delikatnej równowagi pomiędzy życiem społecznym, a potrzebą samotności.

7.  Można cię przedstawić każdemu


Matka chłopaka, przyjaciółka dziewczyny - z każdym się dogadasz i bardzo prawdopodobne, że zyskasz ich sympatię. Prawdopodobnie dlatego, że unikając opowiadania o sobie, wyspecjalizowałeś się w zadawaniu pytań i zapamiętywaniu szczegółów, które pomagają Ci w nawiązywaniu szczerych rozmów (patrz punkt 3)

8. Podtrzymywanie przyjaźni cię męczy


Nie masz jednak problemu z tym, żeby spotykać się z ważnymi dla ciebie osobami raz na kilka miesięcy lub lat. Gdy są naprawdę ważne od razu wchodzisz na etap szczerej rozmowy, jakbyście się nie wiedzieli najwyżej dwa dni.

Z czasem zostają Ci tylko tacy przyjaciele, którzy to tolerują.

9. Czasem jesteś beznadziejny w odpowiadaniu na wiadomości 


Ale nie wynika to z Twojej ignorancji, albo niechęci do tej formy komunikacji. Po prostu czasem masz takie dni, że żadna odpowiedź nie jest dobra.


10. Nie lubisz komplementów


Lubisz zwracać uwagę i zależy Ci na dobrym odbiorze, ale kompletnie ni umiesz przyjmować komplementów. Gdy ktoś mówi o Tobie coś dobrego masz ochotę jak najszybciej skończyć tę żenującą sytuację.

11.  Uwielbiasz przesiadywać w kawiarenkach


Gdzieś gdzie możesz być blisko ludzi, ale niekoniecznie zwracasz uwagę. Możesz obserwować ludzi, ale nie musisz przeprowadzać z nimi small talków.

12. Uciekasz z imprez po angielsku


Uwielbiasz się bawić, być duszą towarzystwa, ale w pewnym momencie masz po prostu strasznie dosyć i nie - nie chcesz robić afery, że wychodzisz, ale jak to itd Po prostu znikasz.

U mnie 12/12 A jak Wasz wynik?

0 komentarze:

Prześlij komentarz